Mistrzowie kuchni poprowadzą warsztaty w Szkole Dobrego Smaku

Szkoła Dobrego Smaku to już tradycja Festiwalu. Co roku staramy się, aby warsztaty były dla Was atrakcyjne. Nie zawiedziecie się i w tym roku.

SZKOŁA DOBREGO SMAKU
DoubleTree by Hilton, Łąkowa 29

SOBOTA / 28.06.2014 / godz. 10.00-15.00

NIEDZIELA / 29.06.2014 / godz. 10.00-15.00

Warsztaty poprowadzą: Ewa Olejniczak – najmłodsza szefowa restauracji Sheraton a później hotelu Intercontinental Warszawa, Piotr Chylarecki – wykładowca w Akademii Czekolady Callebaut, Paweł Kibart – znany m.in. z Top Chef oraz Marek Flisiński – Szef Kuchni restauracji Water & Wine w Nałęczowie.

Partnerami wydarzenia są: Cisowianka – promocja programu „Gotuj zdrowo – mniej soli”, Callebaut Akademia Czekolady, DoubleTree by Hilton, Hurtownia Cukiernicza Plus
Zapisy: agnieszka@festiwaldobregosmaku.eu
Koszt: 244 zł

Sylwetki prowadzacych

EWA OLEJNICZAK
W wieku 16 lat została uczennicą Kurta Schellera w hotelu Sheraton w Warszawie. W wieku 27 była już Szefem Kuchni w Sheratonie i była jedyną kobietą w kategorii 5* w Polsce. Pierwszy polski Szef Kuchni hotelu Intercontinental w Warszawie. Absolwentka Ernst & Young Academy of Business, Ernst & Young. Uczestniczka kursu ,,Najnowsze Hiszpańskie trendy i techniki kulinarne” w Hofmann Cookinng School w Barcelonie. Nadzorowała obsługę eventów specjalnych m.in: spotkania na szczycie podczas przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej, które odbyły się pod patronatem Biura Ochrony Rządu w Sopocie, festiwal Cartoon Forum Sopot, Euro 2012, Szczyt Klimatyczny COP19 2013, organizacja cateringów i eventów do 2500 osób. Na aukcji charytatywnej „Smaki dobra” sprzedała swoje danie za 50 tys. zł.

MAREK FLISIŃSKI
Szef Kuchni hotelu Water&Wine wyjątkowym miejscu powstałym przy zakładzie butelkującym naturalną wodę mineralną Cisowianka i Perlage. Water and Wine stworzono po to, aby przy potrawach bazujących na najlepszych składnikach z regionu degustować wyszukane w winnicach, zarówno polskich jak i zagranicznych, niebanalne wina a także butelkowane tu wody mineralne. Fascynowała go kuchnia włoska, dlatego szybko nauczył się tego języka i wyjechał na staż. Pracował z najlepszymi, jednym z jego mistrzów był Terry Giacomello. Restauracje, w których uczył się sztuki kulinarnej, należą do wąskiego i elitarnego kręgu. Między innymi miał on okazję gotować dla Julii Roberts i Luciano Pavarottiego. Poszukiwacz smaków dzieciństwa, odtwarza potrawy ze starych przepisów, aranżując je tak, by smakowały wybornie i wyglądały bajecznie. Jednym słowem idea wpisująca się w temat tegorocznej edycji: Zapomniane na nowo odkryte.

PIOTR CHYLARECKI
Jeden z największych znawców czekolady w Polsce. Wykładowca i doradca technologiczny w Akademii Czekolady Calllebaut. Pasjonat i znawca czekolady. Z zamiłowania tworzy wyjątkowe receptury pralin, tortów i deserów. Profesjonalista oddany swojej pracy, którą traktuje jednocześnie jako sztukę. Zwolennik naturalnych połączeń smakowych i tradycyjnych receptur kreowanych w efektownych i innowacyjnych odsłonach. Swoje umiejętności doskonalił między innymi w Belgijskiej Akademii Czekolady. Współorganizował pokazy cukiernicze ze światowej sławy cukiernikami, m.in.z Bourdeaux Alexandre. W kwietniu 2014 wystąpił w roli współorganizatora Trendy Chocolate Chef w Bydgoszczy.

PAWEŁ KIBART

Przygodę z gastronomią rozpoczął w 1996 r. w warszawskim hotelu Bristol od pracy w kuchni bankietowej oraz w restauracjach: Malinowa i Marconi. Od 2003 r. pracuje w Sinnet Club, gdzie mocny nacisk stawia się na kuchnię zdrową, smaczną i przyjemną dla oka. Tutaj zgłębiał tajniki zdrowego odżywiania, czego efektem było współtworzenie diety glikemicznej Fit and eat. . Brał udział w drugiej edycji Top Chef. Jest autorem publikacji oraz sesji fotograficznych dla magazynu „Kuk Buk” oraz „Food Service”.

Photo By: Photo by John Doe

Komentarze

Your email address will not be published.