FDS 2011/VIII edycja

Ósma edycja Festiwalu przypadła na upalny weekend 16 – 19 czerwca 2011 r. Do udziału w konkursie, wówczas pod hasłem „Skrzydełko czy nóżka”, zgłosiło się 17 restauracji i 11 kawiarni. Po raz pierwszy wtedy to także Wy dostaliście możliwość wyboru swojej ulubionej restauracji i kawiarni, głosując w konkursie smsowym. Byliście jednak jednogłośni z jury i podwójnym zwycięzcą została restauracja Cammino, serwując obłędne w smaku „Wspomnienie z lazurowego wybrzeża”.

Drugie miejsce zajęła restauracja Satyna za „Roladki z udka kurczaka faszerowane szpinakiem, pasta truflową i pomidorkiem secchi podane z sosem szafranowo – krewetkowym”.

Trzecia nagroda powędrowała do restauracji Klub Piotrkowska Zieliński i Syn, gdzie jurorzy docenili „Polędwiczki kurcząt w sosie winogronowo – ostrym z makaronem pokrzywowym”.Kawiarnie także poddaliśmy ocenie. Zwycięzcą w kategorii „Najlepsze cappuccino” została kawiarnia Affogato, którą łodzianie wskazali także jako najlepszą kawiarnię. Najlepsze espresso parzono zdaniem jurorów w MS Cafe, a za najlepszą kawiarnię jurorzy uznali Monaco Cafe.

W sobotę punkt 12.00 pojawił się w Pasażu Schillera znany Wam Franciszek Zakalec. Byli wygrani i przegrani ale zabawa była świetna.

Szkoła Dobrego Smaku, zorganizowana wówczas w restauracji Spatif, poprowadzona została przez znanych i cenionych kucharzy. W tajniki gotowania wprowadzali nas Sebastian Spychała – szef kuchni restauracji Spatif, Andrzej Polan i Grzegorz Łapanowski – było pysznie, jak zawsze. Wtedy też do Szkoły wraz z rodzicami przyszedł 10-letni Mateusz – entuzjasta gotowania. Został prawą ręką Grzegorza Łapanowskiego i od tego czasu często mu towarzyszy w kulinarnych wyprawach.