OFF świętuje Niepodległość

Amerykanie mają swojego indyka na Święto Dziękczynienia. Podobną tradycję mają Polacy, choć młodsze pokolenie z wiadomych względów o tym nie pamięta.

Jeszcze w okresie międzywojennym na polskich stołach królowała gęś. Zapomniana tradycja jedzenia pieczonej gęsi jednak wraca i coraz częściej jest łączona z tym najważniejszym świętem państwowym.

Off Piotrkowska chce te dzień uczcić specjalnie. Nie będzie pochodu, składania wieńców i prezentacji poglądów politycznych. Chcemy, aby to święto kojarzyło się łodzianom z radością.
Dlatego każdy z najemców przygotuje dla Was coś specjalnego.

Offowe restauracje zapraszają na rodzinny obiad z gęsią w roli głównej w cenie 25 złotych a kawiarnie przygotują deser z jabłek. Będą atrakcje dla miłośników cydru oraz wielbicieli szotów, w kolorze, specjalnie na tę okazję, biało-czerwonym.

Butik Magazyn Wysoki proponuje specjalne ceny na kolekcje ubrań w kolorze białym i czerwonym.Tutaj będziecie mogli też zrobić sobie kotylion. Skład Rzemiosł Pięknych zaprasza na trzydniowe wydarzenie pt.: „Darcie pierza- spójrzmy na zapomnianą tradycję”. Do kupienia będą cepeliowskie dodatki, koszulki z nadrukiem „Polacy nie gęsi” oraz torby i poduchy. W Składzie Rzemiosł Pięknych zobaczymy też fotografie „Gęsim puchem” Kamili Kaszyk-Szewczyk, absolwentki wydziału operatorskiego łódzkiej Filmówki.

Zapraszamy na święto Niepodległości do restauracji, kawiarni, klubu oraz butików

Restauracje – cena dania głównego 25 złotych (porcja obiadowa)
– Drukarnia Skład Wina i Chleba
– Restauracja Lili
– MITMI Restobar
– Meg Mu African Cook
– Spółdzielnia
– Tari Bari Bistro
Kawiarnie – cena deseru z jabłek i napój 10 złotych
– Daleko Blisko
– Insekt
– Mebloteka Yellow
Klub Dom – szoty biało-czerwone oraz cydr – 5 złotych
Butiki:
– Magazyn Wysoki – oferta specjalna – wszystkie rzeczy w kolorze białym lub czerwonym, kotyliony
– Skład Rzemiosł Pięknych – koszulki z napisem „Polacy nie gęsi”, torby i poduchy. Wystawa fotografii „Gęsim puchem” Kamili Kaszyk-Szewczyk

Komentarze

Your email address will not be published.