Sylwetki zawodowe Jury XIV edycji Festiwalu Dobrego Smaku

Profesjonalne, zaangażowane, cierpliwe i oddane sprawie Jury XIV edycji FDS. Wielkie słowa uznania i wdzięczności. Bardzo, bardzo Wam dziękujemy. Poniżej podajemy ich dorobek zawodowy. Jest naprawdę imponujący. Dodam jeszcze, że są zachwyceni Łodzią i życzliwością mieszkańców. #ŁódźSmakuje. Na zdjęciu od prawej: Ela Piotrowska Gabriel Fernandez Y Garcia Paweł Rodaszyński Kristoffer Basznianin Krzysztof Gawlik Piotr Wesołowski Marek KropielnickiMaciej Majzon-Wójtowicz Adam Marszałek

Elżbieta Piotrowska – Jurorka w kategorii koktajle alkoholowe. Dziennikarka Radia Eska. Poznaje dobre trunki, co nie znaczy, że jest ich codzienną miłośniczką. Dyżurna dziennikarka Festiwalu od kilku lat. Robi to z wielkim zaangażowaniem, dzięki niej wie o naszej imprezie nie tylko w Łódź.

Gabriel Fernández de García Przewodniczący Jury w kategorii dania główne.Studiował w Colegio Xaloc w Barcelona. Był drugim szefem kuchni w restauracji. „La Paella Roberto”, La Coruna. Szef kuchni w restauracji Bicicleta Tapas Creativas w Walencji, Kucharz w restauracji Quique Da Costa, Walencja. Restauracja z dwiema gwiazdkami Michelin 2008-2010 : drugi kucharz w restauracji Ca’Sento, prowadzona przez Raul Aleixandre, Walecja. Dwie gwiazdki Michelin. Szef kuchni w Restaurant Julio, Fontanars. Jedna gwiazdka Michelin, Kucharz w restauracji La Luz, Norymberga. Szef kuchni w restauracji Palazzo, Norynberga. Jedna gwiazdka Michelin. Od 2015 roku wykładowca kreatywnego gotowania, doradca restauracyjny w Norymbergi. W wolnych chwilach trenuje boks, lubi góry i morze. I gorące klimaty.

Paweł Rodaszyński – Juror kategorii napoje alkoholowe. W 2014 wraz z przyjacielem Mateuszem Szuchnikiem otworzył projekt barowy EL KOKTEL, który już po pół roku działalności otrzymał wyróżnienie BAR ROKU 2015 w kategorii ‘Najlepszy Bar Koktajlowy’ w Polsce. Paweł jest jedynym na świecie zwycięzcą krajowych edycji najbardziej prestiżowych konkursów barmańskich w jednym roku – Bacardi Legacy i World Class. W obu zaprezentował wysoki poziom plasując się w czołówce 20 barmanów na świecie.

Kristoffer Basznianin – Juror w kategorii danie głowne i koktajl alkoholowy. Pracował w uznanych, nagradzanych gwiazdkami, restauracjach w USA (Seattle i Nowy York), Danii, Szwecji, na Wyspach Owczych, a także w luksusowym resorcie na sawannie w Tanzanii i najlepszej restauracji w RPA. Obecnie pracuje w Restauracji AOC** w Kopenhadze z dwudziestą szóstą pozycją na świecie oraz zajmuje się realizowaniem własnych idei związanych ze współpracą z Robertem Cortezem i jego CR8. Jest trenerem ekipy chińskich kucharzy, którzy mają pracować w otwierającej się ekskluzywnej restauracji w Szanghaju. Prowadzi pokazy kuchni fusion i nowonordyckiej. Jest również współwłaścicielem i Headchefem restauracji Moccasin Vin & Kaerlighet w Malmö, restauracji która została nominowana prze Szwedzka Akademie Gastronomiczna jako jedna z trzech najlepszych restauracji ekologicznych w Szwecji.

Krzysztof Gawlik, Juror w kategorii danie główne. Znakomity, doświadczony kucharz. Uzyskał tytuł Executive Chef na New York University of Technology. W swojej wędrówce kulinarnej poznał wiele rodzajów kuchni w świecie gastronomii. Pracował m.in. we włoskiej restauracji „Rottiseria” w BaassanoDel Grappa, następnie poznał kuchnię żydowską pracując w restauracji „Arche Noach” w Wiedniu. Był Szefem kuchni i managerem w restauracjach: „Bożena B&B” w Nowym Jorku, „Antipasti i Fandango” w Arizonie, „The Boardwallk” w Lake George. Ostatnie lata to już dzielenie się nabytą wiedzą, organizowanie i uruchamianie nowych obiektów gastronomiczno-hotelarskich – Hotel Forum, Kontrast, Eden w Krakowie, restauracje: Polakowski, Polskie Smaki, Nova, Klezmer Hois i wiele innych. Jest członkiem WACS-World Association of Chefs Societies, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Euro-Toques- Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy, Beskidzkiego Klubu Kulinarnego.

Piotr Wesołowski – Juror w kategorii danie głowne. Dziennikarz Gazety Wyborczej i zarazem wyborny smakosz, zwłaszcza kuchni śródziemnomorskiej. Najdłuższy stażem Juror festiwalu. Ponieważ Festiwal Dobrego Smaku wiele zawdzięcza redaktorowi Wesołowskiemu, jest przewidziany w Jury do końca świata i jeden dzień dłużej.

Krzysztof Gawlik. Juror w kategorii danie główne. Znakomity, doświadczony kucharz. Uzyskał tytuł Executive Chef na New York University of Technology. W swojej wędrówce kulinarnej poznał wiele rodzajów kuchni w świecie gastronomii. Pracował m.in. we włoskiej restauracji „Rottiseria” w BaassanoDel Grappa, następnie poznał kuchnię żydowską pracując w restauracji „Arche Noach” w Wiedniu. Był Szefem kuchni i managerem w restauracjach: „Bożena B&B” w Nowym Jorku, „Antipasti i Fandango” w Arizonie, „The Boardwallk” w Lake George. Ostatnie lata to już dzielenie się nabytą wiedzą, organizowanie i uruchamianie nowych obiektów gastronomiczno-hotelarskich – Hotel Forum, Kontrast, Eden w Krakowie, restauracje: Polakowski, Polskie Smaki, Nova, Klezmer Hois i wiele innych. Jest członkiem WACS-World Association of Chefs Societies, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Euro-Toques- Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy, Beskidzkiego Klubu Kulinarnego.

Marek Kropielnicki Juror w kategorii danie głowne i desery – urodził się blisko Manchesteru i tam spędził większość życia. Gastronomią zainteresował się dzięki babci. Podczas studiów pracował wieczorami, aby zdobyć jak najwięcej doświadczeń i zarobić a utrzymanie. Swą kulinarną przygodę rozpoczął u boku Pierra Giovaniego.
W 2002 roku przeprowadził się na stałe do Polski. Doświadczenie w Polsce zdobywał pracując m.in. w Restauracji SENSES (odznaczonej gwiazdką Michelin), jako szef kuchni w Restauracji Dwie Trzecie. Anglii Marco inspiruje się kuchnią z różnych stron świata (w szczególności z Włoch, nieszablonową kuchnią Wysp Brytyjskich oraz kuchnią azjatycką). Zachwyca się i delektuje naturalnymi smakami bogatej przyrody oraz nowoczesnym gotowaniem. Obecnie tworzy nowy projekt z Andrea Camastro z restauracji Senses.

Maciej Majzon-Wójtowicz.Juror w kategorii desery. Pochodzi z Pomorza, szef kuchni oraz pasjonat cukiernictwa, słynie z tego, że do produkcji swoich słodkości używa… warzyw! Prowadzi kawiarnię ze znajomymi,
prócz tego ostatnio prowadził szkolenia cukiernicze między innymi w Pałacu Ciekocinko czy Domu czekolady w Gdyni. Wcześniej cukiernik w restauracji Metamorfoza w Gdańsku ( według przewodnika Gault&Millau jedną z najlepszych restauracji w Polsce). Dwa lata temu uczestnik mistrzostw świata copa del mondo della gelateria. Współtwórca bloga Kumple i Czekolada.

Adam MArszałek Juror w kategorii desery.Callebaut Chef- związany z Akademią Czekolady. Wieloletni praktyk, który śmiało dzieli się swoją wiedzą – niezależnie od stopnia zaawansowania kursantów. Zaraża optymizmem i kreatywnością co przekłada się na doskonałe produkty cukiernicze.

Komentarze

Your email address will not be published.