Kulinarny manifest futurystów

2 3czerwca o 21:00

Kulinarny manifest futurystów, czyli o wyższości przyszłości nad tradycją.

Na wyjątkowe, futurystyczne menu autorstwa Pawła Pyry, zapraszamy o godz. 21:00 do Bistro Geyera.
W znajdującym się w tym miejscu łączniku,
w towarzystwie gwiazd i świateł, w towarzystwie muzyki dobranej przez sztuczną inteligencje do menu, spróbujecie zaskakujących smaków.

Twórca futuryzmu, Filippo Tommaso Marinetti, autor La Gusine Futuriste, awangardowego ruchu artystycznego, wywarł duży wpływ na współczesną kuchnię. Futuryzm po raz pierwszy nazwał gastronomię sztuką. Był inspiracją dla najnowszych trendów w awangardowej gastronomii – kuchni molekularnej i kreacji wielkich szefów kuchni takich jak: F. Adria, R. Redzepi czy M. Bottura.
Kuchnia futurystów akcentowała stosowanie nowych i innowacyjnych technik gotowania, takich jak gotowanie sous-vide, oraz wprowadzanie niekonwencjonalnych składników, takich jak białka owadów i sztuczne aromaty. Ruch również promował ideę “estetycznej gastronomii”, w której
prezentacja jedzenia była równie ważna co jego smak. Kuchnia miała oddziaływać na wszystkie zmysły, a jednym z najważniejszych był dźwięk.

 

23 czerwca, godz. 21:00 – Futurystyczna kolacja w łączniku Bistro Geyera, Piotrkowska 282.

 Będziecie świadkami, jak jedzenie może angażować wszystkie zmysły:  wzroku, słuchu, zapachu, smaku i dotyku (odczucia sensoryczne). Ważną role będzie odgrywać dźwięk. Muzykę do wieczoru skomponuje ai.

Wyjątkowe menu na kolację pod gwiazdami przygotował Paweł Pyra. Koszt kolacji to 250 zł od osoby.

 

Amuse bouche: kawior żydowski w panierce, podany na suchym lodzie z gałązkami świerku, do tego aromat trawy letniej

Przystawka : gęś na surowo, lekko podwędzana, pomidor, owoc kaparu,  bułka à la żulik łódzki z melasą buraczaną, kawą inka i morwą.

Zupa: krem z pokrzywy i szczawiu, jajko, piana z jabłka

Danie główne 1 : polik wołowy, demi glace wołowy z szyszką letnią, ziemniak z ogniska z twarogiem, puree marchewkowe z sokiem z brzozy, brukselka 

Danie główne 2: sandacz, chrzan, ziemniak, smardze, olej z czosnku niedźwiedziego

Przerywnik: sorbet z lubczyku z czarnuszką

Deser: czekolada, watra cukrowa, palona czekolada, palone owoce letnie z rozmarynemNo products in the cart.