INFORMACJA PRASOWAPrzez 11 dni Łódź będzie żyła kulinariami i filmem

Kulinaria i film to hasło przewodnie 18. edycji Festiwalu Dobrego Smaku.

Dobre jedzenie jest ja dobry film; karmi oczy i wywołuje emocje. Mamy nadzieję, że taki będzie tegoroczny festiwal.

Zaczniemy od wspomnień. Uroczyste odsłonięcie wystawy plakatów i zdjęć z osiemnastoletniej historii Festiwalu, odbędzie się w restauracji Drukarnia Skład Wina i Chleba 1 września. Głównym powodem takiej retrospektywy jest plakat tegorocznej edycji, którą przygotował dla Festiwalu znany artysta, m.in. do filmów A. Wajdy, Andrzej Pągowski. 

18. rocznica zobowiązuje i dlatego, obok formuły którą dobrze znacie, pojawi się nowy element tegorocznej edycji – filmowa fiesta, na którą zapraszamy od 1-4 września.

Restauracje miały za zadanie przygotować pomysł na filmową ucztę, w której podobne zostaną – przystawka, danie główne i deser. Oprócz menu do zadań restauracji było przygotowanie atrakcji, które oddadzą atmosferę wybranego filmu.

W restauracji Cesky Film, tak  jak to w czeskich filmach bywa, będzie sporo humoru i dobrej zabawy. W rolę Wojaka Szwejka wcieli się Grzegorz Halama. 

Będzie też bengalska uczta w restauracji Ryżowa Buła. Oprócz muzyki będą opowieści o bengalskiej kulturze i próba jedzenia potraw rękoma.

W nowo otwartej restauracji  Zyner’s Restaurant by Anatewka spotkać możecie reż. Filipa Bajona, który rozdawać będzie autografy. Pretekstem jest jego film Kamerdyner, który zainspirował znanego restauratora Pawła Zynera do przygotowania kaszubskiej uczty.

W niedzielny poranek zaprosimy do Montagu na Śniadanie u Tiffaniego. Będzie elegancko i niebywale smacznie. Do tego wystawa biżuterii łódzkich artystek.

Od 7 do 11 września zapraszamy łodzian do restauracji, kawiarni i pubów. Podobnie jak w latach ubiegłych jury oceni najlepsze propozycje dań, deserów i koktajli alkoholowych. 

Wszystkie propozycje muszą wpisać się w konwencję wybranego filmu. 

Mamy więc m.in. Ojca Chrzestnego (Nitka), Akademię Pana Kleksa (Boho), Przyjaciół (Tubajka), Ucztę Babette (Zjadliwości).

Festiwal, którego motywem przewodnim jest film, nie mogło zabraknąć kina. Projekcje odbędą się w Ogrodach Geyera, Kinie Charlie i Muzeum Kinematografii.

W Kinie Charlie odbędzie się pokaz filmu W Trójkącie w ramach powracających, również do Łodzi, Konfrontacji. Będą też starsze filmy, nagrodzone Oskarem, jak Uczta Babette i Bezdroża.

Do pobrania / identyfikacja Festiwalu Dobrego Smaku
No products in the cart.