Kokolobolo, restauracja tylko dla grzecznych

Data

Zapraszamy do restauracji Kokolobolo, którą otwieramy na OFF Piotrkowska 12 sierpnia. Będzie funkcjonować tylko przez cztery dni i obiecujemy, że znajdziecie tu ucztę dla ducha i ciała: spotkania autorskie, degustacje, dobre jedzenie i centrum festiwalowe. Czynna w godz. Od 15:00 – nawet do północy.

Skąd nazwa restauracji festiwalowej Kokolobolo?

Po pierwsze podobała nam się nazwa, a po drugie nie sposób pominąć historycznego znaczenia tego miejsca w międzywojennej historii naszego miasta. Tak naprawdę Kokolobolo, wcześniej Kokolowole, znajdowała się przy ul. Pomorskiej 11. Była to knajpa Icka Leipcigera, ale rządził w niej Ślepy Maks. Tutaj rozstrzygał mafijne porachunki.

 Budynek wyznaczał granice między dwoma światami; Bałut, dzielnicy w której osiedlali się ludzie, którzy nie radzili sobie z nową rzeczywistością i Śródmieścia, gdzie rozwijał się przemysł włókienniczy. Zauważcie, że na Bałutach nie ma żadnej fabryki!

Nasza restauracja nie będzie oczywiście przypominać tej historycznej z ul. Pomorskiej.

Otwieramy ją, ponieważ zawsze brakowało nam miejsca, gdzie mogą odbyć się ważne wydarzenia towarzyszące Festiwalowi. To punkt, w którym oprócz ciekawych spotkań, możecie zjeść potrawy, które królowały w menu Łodzi międzywojennej.

Pokażemy na OFF Piotrkowska dwa światy; ten zły, który obrósł już legendą (Ślepy Maks, Kokolobolo) i ten, w którym bawiono się, jedzono najlepsze dania i tańczono do białego rana w rytmie swinga. 

Więcej
CiekawYCH INFORMACJI