Warsztaty z Alchemikiem

Data

12 sierpnia/czwartek/godz.19:00 – restauracja festiwalowa Kokolobolo OFF Piotrkowska

Przygotujcie się na wyjątkowe spotkanie z historią alkoholu – od samego powstania po ostatnie dekady stosowania klasycznych metod produkcyjnych.

Fascynujący warsztat o trunkach poprowadzi Michał Szymański – archeolog, badacz i odtwórca dawnych metod destylacji oraz potomek założyciela browaru w Sieradzu.

Od 2010 roku prowadzi projekt edukacyjny o nazwie Pracownia Alchemika, popularyzujący praktyczną wiedzę o alkoholach oraz początkach przemysłu farmaceutycznego. Podczas pokazów i warsztatów prezentowane są procesy destylacji w średniowiecznej oraz nowożytnej aparaturze glinianej.

W 2019 roku wspólnie z kuzynem, browarnikiem-tradycjonalistą Sebastianem Wawszczakiem, oraz partnerką Joanną Włochacz, odtworzył rodzinną recepturę z browaru Kajetana Trąbczyńskiego w Sieradzu, wprowadzając na rynek napój o cechach jasnego piwa wytwarzanego przed laty w dawnym zaborze rosyjskim.

Produkt otrzymał nazwę “Książę Sieradzki”, nawiązując do historycznego dziedzictwa regionu i dorobku księcia Leszka Czarnego. Brzmi ciekawie? A będzie jeszcze lepiej!Podczas warsztatów odbędzie się także degustacja prawdziwego piwa z tradycjami… To niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się każdego szczegółu o historii alkoholu – wprost od samego specjalisty.

Warsztaty odbędą się w restauracji festiwalowej Kokolobolo.

Więcej
CiekawYCH INFORMACJI