Perwersje obżarskie

24-25 czerwca

Perwersje obżarskie, czyli co ma wspólnego jedzenie z powieściami Stanisława Lema

Miejsce wydarzeń: Ogrody Geyera
24 czerwca od godz. 11:00

Jak może smakować sok kaktusiany, pieprzna pizza jedzona ze sztuczną Marilyn Monroe, jajecznica jedzona przez rurkę, bonsy, tęciwe piżanki w drżonie, drumble ustercone i miesiochy?

Jak należy przygotować wołowinę wyrzuconą w kosmos, medalion cielęcy na masełku, skwierczący z przekształconego plemnika polanego wodą? Jakie to potrawy wyśmienite lecz niebywale twarde mogli jeść bohaterzy Lemowskich opowieści? Już w latach 50-tych i 60-tych opisywał również futurystyczne zjawiska kulinarne, które w XXI wieku stały się powszechnością. Lemowskie słowno-obrazowe wynalazki jak: “albumy żywieniowe”, “precjoza kulinarne“,
„perwersje obżarskie”, “dziwne zielska” stały się bowiem 50 lat później rzeczywistością. Stanisław Lem przewidział “instafood”, “food art”, triumf weganizmu oraz kuchni molekularnej.

Zaczynamy od 11:00

Ogrody Geyera przy Bistro Geyera. jesteśmy do godz. 14:00

Zabawy i zajęcia dla dzieci połączone z projekcją filmową

Energosfera – Galaktyka blisko Łodzi

 Spójrz na słońce – pokaz różnych teleskopów

Moja wymarzona planeta – warsztaty plastyczne, tworzenie własnych planet oraz wspólnej galaktyki.

Kącik naukowca – gry i zagadki astronomiczne, obserwacje przez mikroskop.

Warto zajrzeć na stronę Energosfery https://www.energosfera.pl

Dla najmłodszych zajęcia w plenerze : Światło. Dźwięk. Grawitacja, czyli m.in. kreatywne gry, malowanie planet na kamieniach.

Od godz. 12:00, ogródek Obiecana Cafe, Ogrody Geyera

Od godz. 12:00-16:00 , ogródek Obiecana Cafe, Ogrody Geyera 

Empik Selfpublishing  prezentacja platformy dystrybucyjnej, która pozwala w łatwy sposób wprowadzić swoją książkę do szerokiej sprzedaży. Po wgraniu na stronie www.selfpublishing.empik.com plików ebooka, audiobooka lub materiałów do druku, książka trafia do sklepu empik.com. Stoisko i rozmowy z uczestnikami wydarzenia. 

Ogrody Geyera, godz. 14:00 Najmłodszy kucharz świata – kino familijne

Jako dwunastolatek otworzył we własnym domu klub kolacyjny, któremu menu mógł pozazdrościć niejeden lokal z ambicjami. Jako szesnastoletni genialny kucharz znalazł się na okładce “The New York Timesa”. Jako dziewiętnastolatek otworzył własną restaurację w Nowym Jorku.

https://kinomuranow.pl/film/chef-flynn-najmlodszy-kucharz-swiata

24 czerwca, godz. 16:00, Obiecana Cafe, Ogrody Geyera – warsztaty pisania twórczego

Jak pisać, zostać swoim własnym wydawcą i dotrzeć do milionów czytelników? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego pisarz, dziennikarz i scenarzysta Robert Ziębiński opowie, jak tworzyć historie, obok których żaden czytelnik, widz i słuchacz nie przejdzie obojętnie.

Z kolei Anna Winnicka i Agnieszka Zienkowicz, reprezentujące usługę Empik Selfpublising, krok po kroku opowiedzą, jak ze swoją historią dotrzeć do czytelników, a także przeprowadzą Was przez proces zostania swoim własnym wydawcą.

 24 czerwca, godz. 16:00, Kino Charlie-Kongres, wstęp bezpłatny – to wizjonerska produkcja oparta na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. W roli głównej występuje Robin Wright, której partnerują Harvey Keitel, Paul Giamatti, Jon Hamm i Danny Huston. Reżyserem filmu jest Ari Folman, który ma w swoim dorobku nominowany do Oscara film „Walc z Baszirem”. Za stronę wizualną „Kongresu” odpowiada wybitny polski operator Michał Englert, a brawurowe sekwencje animowane w filmie zrealizowało polskie Orange Studio.
No products in the cart.