Zapraszamy na I Łódzki Festiwal Win Polskich

W sobotę 16 maja w Klubie Wino na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 odbędzie się I Łódzki Festiwal Win Polskich, w trakcie którego do Łodzi zawitają przedstawiciele kilkunastu najlepszych winnic w naszym kraju. Otwarte degustacje, spotkania z winiarzami i koncert, to tylko niektóre z atrakcji tego wydarzenia.
Polskie wina z roku na rok zyskują na jakości, a co za tym idzie również na popularności. Coraz większych ich wybór dostępny jest w sklepach winiarskich, a smakiem konkurować mogą z trunkami z najsłynniejszych rejonów winiarskich na świecie. O tym, że warto sięgać po winne trunki polskiej produkcji przekonać będą mogli się goście I Łódzkiego Festiwalu Win Polskich organizowanego w wine barze Klub Wino (Piotrkowska 217) w sobotę 16 maja. W trakcie całodniowego wydarzenia odbędą się otwarte i zamknięte degustacje win, after party z koncertem muzyki na żywo oraz konkursy dla winiarzy i gości. Dodatkową atrakcją będzie Restaurant Day, czyli jednodniowa restauracja zorganizowana tego dnia w Klubie Wino przez autorki Kolacji w Kontekście. Dania dla gości przygotuje szef kuchni Bartek Pagacz.
Otwarta degustacja
Festiwal rozpocznie się o godzinie 13.00 otwartą degustacją, w której udział mogą wziąć wszyscy goście, którzy odwiedzą tego dnia podwórko przy Piotrkowskiej 217. Do Klubu Wino przyjadą właściciele i przedstawiciele jedenastu najlepszych winnic z całej Polski, którzy zaprezentują swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach na świeżym powietrzu. W cenie 15 zł (plus 5 zł kaucji za kieliszek) każdy gość Festiwalu otrzyma swój kieliszek i książeczkę degustacyjną z opisami winnic i ich win. Tak przygotowani uczestnicy degustacji będą mogli krążyć pomiędzy stoiskami i delektować się gronowymi trunkami, a przy okazji dowiedzieć się więcej o krajowym winiarstwie i porozmawiać z winiarzami. Będzie to świetna okazja, aby spróbować krajowych win białych, czerwonych, różowych, wytrawnych, słodkich, a nawet musujących. Degustacja otwarta potrwa do godziny 19.00.
Podczas imprezy zorganizowany zostanie konkurs na najlepsze wino Festiwalu 2015 (w kilku kategoriach) i przyznane zostaną wyróżnienia dla najlepszych win. Urna na głosy zostanie ustawiona na środku podwórka. Spośród gości, którzy zagłosują wyłonimy drogą losowania trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody od Klubu Wino.
Degustacje komentowane
W trakcie Festiwalu w Klubie Wino odbędą się także dwie degustacje komentowane. Każdy z winiarzy goszczących tego dnia w Łodzi zaprezentuje w ich trakcie swoje popisowe wino – inne niż te, prezentowane podczas degustacji otwartej. Pierwsza degustacja komentowana rozpocznie się o godzinie 14.00 i poprowadzi ją redaktor naczelny Magazynu WINO Tomasz Prange-Barczyński, który zaprezentuje wina produkowane w województwach małopolskim, lubuskim i podkarpackim. Drugą degustację, w trakcie której poznamy ofertę winnic z województw: dolnośląskiego i świętokrzyskiego, o godzinie 16.00 poprowadzi Maciej Nowicki z Winicjatywy. Udział w każdej kosztuje 50 zł od osoby i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy, których dokonywać można w Klubie Wino.
Restaurant Day i afterparty
Festiwal Win Polskich, to nie tylko gronowe trunki. Wino doskonale komponuje się z jedzeniem, dlatego przygotowaliśmy dla gości również kulinarne atrakcje. W sobotę odbywa się kolejna już edycja międzynarodowej imprezy Restaurant Day, czyli święta jednodniowych restauracji, w trakcie którego każdy może otworzyć swój własny lokal i przygotować jedzenie dla gości. Klub Wino swoją jednodniową restaurację zorganizuje z autorkami Kolacji w Kontekście, które są partnerem Festiwalu. Inspirowane tematem wydarzenia potrawy przygotuje gościnnie Bartek Pagacz, absolwent łódzkiej szkoły gastronomicznej z trzyletnim doświadczeniem we francuskich restauracjach.
I Łódzki Festiwal Win Polskich w Klubie Wino zakończy afterparty, które rozpocznie się o godzinie 20.00. W jego trakcie wszystkie polskie wina sprzedawane będą w wine barze na kieliszki lub na butelki w promocyjnych cenach. Wieczór umili koncert duetu jazzowego Live Session. Muzycy zaprezentują utwory gigantów muzyki rozrywkowej: Nirvany, Michaela Jacksona, Stinga, Raya Charlesa, Adele, Annie Lenox czy Rihanny w jazzowych aranżacjach.

Komentarze

Your email address will not be published.