Nasz festiwal na Terra Madre Salone del Gusto w Turynie

Dzisiaj rozpoczyna się największy festiwal SlowFoodInternational Terra Madre Salone del Gusto we Włoszech. Dołączyliśmy jako jedyny festiwal w Polsce do tej międzynarodowej inicjatywy.

Ze względu na pandemię wydarzenie ma charakter hybrydowy i potrwa od października do marca. Przedstawiciele 160 krajów będą propagować lokalną bioróżnorodność, dziedzictwo kulinarne, drobne, uczciwe i rodzinne rolnictwo.

Festiwal Dobrego Smaku zaprezentuje na platformie cyfrowej Terra Madre Salone del Gusto trzy wydarzenia specjalne przy zachowaniu reżymu sanitarnego:

  • 5 listopada – oficjalne otwarcie Festiwalu w Kawiarni Alegoria w oranżerii Pałacu Herbsta o godz. 17:00 oraz inauguracja Społeczności Slow Food Polski Centralnej.
  • Prezentacja dań przygotowanych przez kilka łódzkich restauracji z wykorzystaniem  splowfoodowych produktów z Arki Smaku
  • Uroczyste zakończenie Festiwalu – degustacja splowfoodowych trunków

Wydarzenia specjalne naszego Festiwalu, które znajdą się na międzynarodowej platformie Terra Madre Salone del Gusto, dedykowane są tym, którzy cenią dobrą, czysta, uczciwą i lokalną żywność, dbają o różnorodność biologiczną i społeczną, co przekłada się na hamowanie negatywnej, masowej konsumpcji wpływającej negatywnie na zmiany klimatu.

Hasłem przewodnim SlowFood.com jest:

Good

Clean

Fair