W poszukiwaniu łódzkich smaczków tramwajem imprezowym

Data

W trasę wyruszamy 12 sierpnia w godz. 12:00, 14:00 i 16:30

Tramwaj imprezowy – podróż po najdłuższej trasie z przewodnikiem. 
Trasy: Zbiórka – Piotrkowska Centrum – Piotrkowska – Plac Niepodległości – Dąbrowskiego – Dworzec Łódź Dąbrowa (zawracamy) – Dąbrowskiego – Rzgowska – Piotrkowska – Kościuszki – Zachodnia – Legionów – Plac Wolności – Legionów – Zachodnia – Piotrkowska Centrum.

O łódzkich tramwajach i nie tylko opowie Krzysztof Olkusz, przewodnik, pilot wycieczek, edukator kulturalny, właściciel firmy Absolutnie Turystycznie. Gwarantujemy dobrą zabawę i sentymentalną podróż w asyście dobrej muzyki. 

W XIX wieku, Łódź była dużym ośrodkiem przemysłowym, a na ulicach panował nieustanny ruch. W porównaniu do wielu innych miast nie jeździły tutaj tramwaje konne. I choć w 1883 roku przygotowano projekt wprowadzenia takiego rodzaju transportu, ostatecznie go nie zrealizowano. 
Czystszym i szybszym rozwiązaniem okazała się tramwajowa komunikacja elektryczna. Zgodę na jej budowę podpisał sam car Mikołaj II Romanow, a niemiecki koncern AEG był odpowiedzialny za realizację. W ten sposób już 23 grudnia 1898 roku w Łodzi została uruchomiona pierwsza na terenie zaboru rosyjskiego oraz dziesiąta w Cesarstwie Rosyjskim elektryczna komunikacja tramwajowa.Dziękujemy MPK Łódź za pomoc w organizacji wydarzenia.

Więcej
CiekawYCH INFORMACJI